SESOB’dan İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından çalışanlara yönelik düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği , Birlik Eğitim salonunda verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde zorunlu olan Temel İş Sağlığı eğitimine; SESOB üyesi esnaf ve sanatkarların yanında çalışanlar katıldı. Çark OSGB İş Güvenliği personeli Halil İbrahim Aydın ve İlker Yıldız tarafından verilen eğitimde; Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçların yanında, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, parlama, yangın ve yangından korunma, İş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması hakkında slayt eşliğinde sunum yapıldı.

Yaklaşık 3 saat süren eğitimin sonunda katılımcılar sınava tabi tutuldu. Sınavda başarılı olan çalışanlara sertifikalarının önümüzdeki günlerde verileceği bildirildi.

SESOB Başkanı Hasan Alişan, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile işyerlerinde zorunlu kılınan temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine devam ettiklerini belirterek, her çalışanın bu eğitimi alması gerektiğini söyledi.

img_8374 img_8196 img_8194